Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris)

Předobjednávka

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) neboli rostlinná viagra

  • Cena: 49 Kč

Výrobce: Herbinka

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) je jednoletá poléhavá bylina pocházející z písečných pobřeží Číny a Japonska. Má asi 60 cm dlouhé málo větvené lody a krátké řapíkaté podlouhle kopinaté listy. Kvete žlutě zbarveným pětičlenným květem jakmile výhony dosáhnou okolo 5 cm. Vyskytuje se na suchých místech, na cestách, stepích, písčinách i na přímořských píscích. Dá se dobře pěstovat i u nás, množit se dá buď samovýsevem kdy semena dozrají ve volné půdě kde přezimují a na jaře vyklíčí nebo se dá předpěstovat ze semen, která se několik dní máčí ve vodě, aby lépe klíčila. Rostliny sklízíme před příchodem prvních mrazů, nať se dá využít v průběhu celé vegetace a dozrávající plody lze sklízet průběžně.

Kotvičník je v dnešní době hojně vyhledáván jako prostředek zvyšující sexuální touhu, u mužů zvyšuje hladinu testosteronu až o 30%. Jedná se o přírodní viagru, která narozdíl od modré pilulky nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Rovněž způsobuje nárůst svalové hmoty na úkor tuků neboť obsahuje vysokou hladinu "anabolických steroidů" označovaných pod názvem fytosteroly. Nejvíce těchto látek obsahuje plod a kořeny rostliny, pro obsah velkého množství účinných látek se však využívá celá rostlina. 

Nový komentář

* (Povinné)

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 897

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info