Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Dýně Hokkaido semena 15 ks

Dýně Hokkaido semena 15 ks

SKLADEM

Dýně Hokkaido Uchiki kuri- Cucurbita maxima

  • Cena: 28 Kč

Výrobce: Herbinka

Dýně Hokkaido je velmi chutná a velice oblíbená odrůda dýně pochazející z Japonska. Předností jejích plodů je větší poměr dužiny oproti semení, její plody jsou 20 – 25 cm velké a váží 1 – 2 kg.  Velkou výhodou je i dlouhá skladovatelnost, na chladném a temném místě vdrží klidně celou zimu. 

Dýně Hokkaido má široké využití v kucyhni, během tepelné úpravy rychle měkne. Má sladkou velmi chutnou dužinu a nemusí se před zpracováním loupat. Slupka i samotná dužina, obsahuje velké množství vitamínů a 

Rostlinky jsou poměrně odolné, proto se dají sázet přibližně v polovině května přímo na venkovní záhon, případně se dají předpěstovat v březnu či dubnu a pak přesadit v době, kdy již nehrozí mrazíky na slunné stanoviště ve sponu 100 x 100 cm.

Dýně mají rády hlinitou půdu bohatou na živiny, doporučujeme tedy do půdy zapravit kompost nebo hnůj. Dýni sázíme na slunečné stanovište a dostatečně zaléváme, v průběhu růstu je můžeme přihnojovat.

 

Nový komentář

* (Povinné)

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 897

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info