Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Šalvěj melounová (Salvia Elegans Mello)

Šalvěj melounová (Salvia Elegans Mello)

Předobjednávka

Šalvěj melounová (Salvia Elegans Mello)

  • Cena: 58 Kč

Výrobce: Herbinka

Šalvěj melounová (Salvia Elegans Mello) jedná se o exotickou šalvěj vonící po cukrovém melounu pocházející z latinské Ameriky, kde roste jako vytrvalý keř, který láká kolibříky a motýly. Má sytě zelené listy s drobnými chloupky a vykvétá nádhernými červenými trubkovitými květy od května do září. Je velice dekorativní a stane se krásnou ozdobou každého bylinkového záhonu, dorůstá do výšky asi 1m, ale bohužel je mrazuvzdorná pouze do -6 stupňů Celsia, proto ji pěstujeme jako přenosnou rostlinu a na zimu ji přemístíme na světlé místo kde při mírné zálivce přezimuje při teplotě cca 8-10 stupňů Celsia. Je možné ji pěstovat i celoročně v květináči při pokojové teplotě. Doporučujeme dát na dno drenáž, aby se zabránilo přemokření, substrát udržujeme mírně vlhký a občas pro dobrý růst přihnojíme organickým hnojivem. Má ráda výživný hlinito-písčitý propustný substrát. Na jaře rostlinu zakrátíme na čtvrtinu délky čímž podpoříme její rozvětvení a lepší vzhled.

Čerstvé lístky můžeme používat jako ozdobu ovocných salátů nebo nápojů, např. je z ní vynikající mochito.        Rovněž v džemech a želé zvýrazní chuť po cukrovém melounu.

Čaj z této bylinky má prokázané antidepresivní účinky, pomáhá při nachlazení, bolestech hlavy a v krku a proti bolesti zubů.

Doporučujeme lístky nasušit a uchovat na zimu, kdy nám jistě přijde vhod lahodný čaj z této bylinky. Je možné ji i nasušit do vonných směsí jako potpourii.

 

 

Nový komentář

* (Povinné)

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 897

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info