Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Šalvěj ananasová (Salvia rutilans Pino)

Šalvěj ananasová (Salvia rutilans Pino)

SKLADEM

Šalvěj ananasová (Salvia rutilans Pino)

  • Cena: 58 Kč

Výrobce: Herbinka

Šalvěj ananasová (Salvia rutilans Pino) jedná se o exotickou šalvěj vonící po ananasu pocházející z Mexika a Guatemaly, kde roste jako vytrvalý keř, který láká kolibříky a motýly. Má sytě zelené špičaté listy s drobnými chloupky a na podzim vykvétá nádhernými červenými trubkovitými květy a zdobí zahradu zatímco většina rostlin už odkvetla. Je velice dekorativní a velmi rychle roste, dorůstá do výšky i přes 1m, ale bohužel je mrazuvzdorná pouze do -6 stupňů Celsia, proto ji pěstujeme jako přenosnou rostlinu a na zimu ji přemístíme na světlé místo kde při mírné zálivce přezimuje při teplotě cca 8-10 stupňů Celsia. Je možné ji pěstovat i celoročně v květináči při pokojové teplotě. Doporučujeme dát na dno drenáž, aby se zabránilo přemokření, substrát udržujeme mírně vlhký a občas pro dobrý růst přihnojíme organickým hnojivem. Má ráda výživný hlinito-písčitý propustný substrát. Na jaře rostlinu zakrátíme na čtvrtinu délky čímž podpoříme její rozvětvení a lepší vzhled.

Čerstvé lístky a květy můžeme používat jako ozdobu ovocných salátů nebo nápojů, např. je z ní vynikající mochito či si můžeme připravat osvěžující čaj.  Rovněž v džemech a želé zvýrazní chuť po ananasu. Jíst můžeme i samotné lahodné květy vonící po ananasu.

Čaj z této bylinky má prokázané antidepresivní účinky, pomáhá při nachlazení, bolestech hlavy a v krku a proti bolesti zubů. Svou krásou i vůní potěší všechny Vaše smysly i duši.

Doporučujeme si nasušit pár lístků na zimu pro přípravu lahodného čaje. Je vhodná i jako potpourri do vonných směsí.

Nový komentář

* (Povinné)

12
Prosinec
2018

Keramické výrobky - vánoční dárky

Přidáno: 12. 12. 2018 23:59:09 Počet shlédnutí: 29

Keramické výrobky - vánoční dárky

Čtěte více... Komentáře: 0

10
Září
2018

Rýmovník AKCE - 3+1 ZDARMA

Přidáno: 10. 9. 2018 21:32:37 Počet shlédnutí: 129

Rýmovník AKCE - 3+1 ZDARMA Rýmovník (Plectranthus amboinicus) - bylinka, léčivé čaje - vhodný při nachlazení, rýmě. Pokud objednáte 3 ks rýmovníku, tak od nás dostáváte 1 ks ZDARMA :-)

Čtěte více... Komentáře: 0

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 167

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info