Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)

Předobjednávka

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)

  • Cena: 78 Kč

Výrobce: Herbinka

Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) je bylinka z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae) rostoucí v oblasti Bajkalu, Dálného Východu a severní Číny dorůstající výšky asi 30 cm. Má bohatě větvené poléhavé lodyhy a jednoduché křižmostojné kopinaté a celokrajné listy. Vykvétá na konci léta a na podzim krásnými nápadnými modrými květy uspořádanými do jednostranných hroznů. Tato bylinka má ráda slunné suché a kamenité stanoviště, je nenáročná a dobře přezimuje.

Šišák bajkalský je velmi populární v tradiční čínské a tibetské medicíně. Užívá se ve fytoterapii jako prostředek snižující tlak při hypertenzi. Působí také jako sedativum při poruchách nervové soustavy, při nespavosti, bolesti hlavy, šum v hlavě, bolesti v oblasti srdce apod. Tradiční čínská medicína si cení šišáku bajkalského jako prostředku proti krvácení z nosu a vnitřnímu krvácení, ovlivňuje vysoký krevní tlak. Léčí záněty v krku, onemocnění ledvin, záškrt, spálu a hepatitidu. Používá se také při vysokých horečkách, kašli, zvracení a silné menstruaci. Zvyšuje odolnost proti zánětům a plísním, bakteriím, užívá se při infekci horních cest dýchacích. Rovněž velmi dobře chární naše jára, dokonce lépe než známý ostropestřec mariánský.

Kořen šišáku se sklízí na jaře nebo na podzim z tříletých nebo čtyřletých rostlin, následně se usuší a užívá se k přípravě odvaru.

Nový komentář

* (Povinné)

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 900

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info