Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Aloisie trojlistá - Verbena citronová (Aloysia triphylla - Lippia citriodora)

Aloisie trojlistá - Verbena citronová (Aloysia triphylla - Lippia citriodora)

Předobjednávka

Aloisie trojlistá - Verbena citronová - přijímáme předobjednávky bylinek na rok 2018

  • Cena: 49 Kč

Výrobce: Herbinka

Aloisie trojlistá - Verbena citronová (Aloysia triphylla - Lippia citriodora) je vytrvalá bylina pocházející z Jižní Ameriky s úzce kopinatými listy vytvářející malé keříky vysoké až 130 cm. Kvete světle fialovými květy. Pěstujeme ji jako balkónovou nebo přenosnou rostlinu. Tato rostlinka má velice příjemné citrónové aroma, které způsobují v ní obsažené rostlinné silice jako je citronelol, carvon, limonen, geraniol. Dále obsahuje tanin či flavonoidy a právě díky nim má čaj z jejích listů příznivé účinky na zdraví. Sbírají se listy, které se suší na čaj, který je nejen zdravý, ale má i lahodnou chuť a velmi příjemnou citronovou vůni. Té lze využít například i do voňavých sáčků nebo poutpourri, které vydrží vonět i dva roky.

Tato bylinka pomáhá při žaludečních a zažívacích potížích, při nadýmání a uvolňování křečí. V čínské medicíně se používá k harmonizaci meridiánů žaludku a jater. Rovněž pomáhá při dýchacích potížích a působí pozitivně i na naši psychiku neboť zklidňuje a mírní stres a bušení srdce. Působí tedy celkově relaxačně a sedativně, pomůže i při bolestech hlavy. Dále působí i jako antioxidant a proti některým plísním jako je Candida albicans, rovněž ji lze doporučit i proti parazitům. Nedoporučujeme užívat během těhotenství, protože podporuje kontrakci dělohy.

Nový komentář

* (Povinné)

10
Září
2018

Rýmovník AKCE - 3+1 ZDARMA

Přidáno: 10. 9. 2018 21:32:37 Počet shlédnutí: 86

Rýmovník AKCE - 3+1 ZDARMA Rýmovník (Plectranthus amboinicus) - bylinka, léčivé čaje - vhodný při nachlazení, rýmě. Pokud objednáte 3 ks rýmovníku, tak od nás dostáváte 1 ks ZDARMA :-)

Čtěte více... Komentáře: 0

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 141

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info