Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Máta korejská (Agastache Rugosa)

Máta korejská (Agastache Rugosa)

SKLADEM

Máta korejská (Agastache Rugosa)

  • Cena: 49 Kč

Výrobce: Herbinka

Máta korejská (Agastache Rugosa) je víceletá bujně rostoucí hluchavkovitá bylina pocházející z Asie vonící po mátě s anýzem. Kvete od července do září bílými květy. Pěstuje se jako medonosná rostlina, kterou ocení zejména včely, čmeláci a motýli. Je mrazuvzdorná.

Rostlina se používá v tradiční čínské medicíně při nachlazení, angíně, bolesti zubů, dále pomáhá při nevolnosti a průjmech a špatném trávení či nadýmání. Má antibakteriální a antimykotické účinky a rovněž snižuje horečku, vyvolává pocení a užívá se při malárii.

Její aromatické listy můžeme použít jako koření do limonád, čajů, ale i různých pokrmů, marmelád, dezertů či ovocných salátů. Používá se jak v čerstvém, tak i sušeném stavu.

Tato suchomilná bylinka dobře prospívá na slunných, propustných půdách. V zimě je citlivá na přemokření. Po odkvětu vytváří semena, dobře se přesévá.  Pro dobrý růst doporučujeme rostlinku přihnojit nejlépe přírodními organickými hnojivy.

Nový komentář

* (Povinné)

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 824

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info