Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Majoránka zahradní (Origanum majorana)

Majoránka zahradní (Origanum majorana)

Předobjednávka

Majoránka zahradní (Origanum majorana)

  • Cena: 49 Kč

Výrobce: Herbinka

Majoránka zahradní (Origanum majorana) je bylinka hustého keřovitého silně rozvětveného vzrůstu dorůstající výšky 50 cm. Je velmi jemně ochlupená a částečně načervenalá s kopisťovitými, celokrajnými drobnými zelenými listy. Kvete od července do sprna světle červenými až bílými květy s šedozelenými listeny v lichoklasech. Plodem jsou tvrdky. Má ráda slunné stanoviště a propustné, živinami bohaté, lehké půdy. Předpěstovává se z výsevů od března nebo se od května vysévá přímo do volné půdy. Každý rok se musí pěstovat na jiném stanovišti. Mladé listy a výhony lze sbírat po celé vegetační období a jíst čerstvé. Do zásoby se sbírají a suší olistěné části rostli v době květu.

Čerstvou nebo sušenou majoránkou se koření vydatné pokrmy, jako jsou jídla z jednoho hrnce, masová jídla a nákypy.

Již od antiky je majoránka známa jako koření. Ve starověku byla zasvěcena bohyni Afroditě. Od 16. století se pěstuje i v našich zeměpisných šířkách. V lidovém léčitelství se pije čajový nálev při žaludečních a střevních potížích, při nadýmání a bolestech hlavy. Výtažky z majoránky nebo éterický olej obsahují kloktadla a přísady do koupelí.

Nový komentář

* (Povinné)

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 897

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info