Bylinkové zahradnictví HERBINKA

Bylinky z láskyplné zahrádky

Křen selský (Armoracia rusticana)

Křen selský (Armoracia rusticana)

SKLADEM

Křen selský (Armoracia rusticana)

  • Cena: 49 Kč

Výrobce: Herbinka

Křen selský (Armoracia rusticana) je vzpřímená bylina dorůstající výšky 120 cm, má přízemní růžici listů, květní stonky vzpřímené, spodní listy podlouhle vejčité až 120 cm dlouhé, řapíkaté, vroubkované, listy uprostřed lodyhy peřenoklané až peřenosečné, horní listy kopinaté až čárkovité. Kvete od května do července bílými květy v hroznech. Má ráda slunečné až stinné stanoviště a hluboké, živinami bohaté, vlhké půdy. Množí se v březnu vysazováním kořenových řízků. Tato bujná bylina se rychle šíří a proto se vysazuje ve větších vzdálenostech. Kořeny se dají sklízet celoročně. Na podzim se kořeny vyryjí a založí do písku na chladném bezmrazém místě. Kořen křenu se oloupe, nastrouhá a podává jako ostré koření k masu, rybám nebo se přidává do tvarohu či smetany.

Latinské jméno armoracia znamená "vyskytující se blízko moře". Křen byl znám jako léčivá a kořenící rostlina již v antice. Ve střední Evropě se začal pěstovat ve středověku v klášterních zahradách. V lidovém léčitelství se křen užívá při zažívacích poruchách, proti kašli, při infikovaných ranách a bodnutích hmyzem, při potížích s močovým měchýřem a ledvinami i proti revmatismu. Nazývá se také "mužský kořen", protože prý funguje jako přírodní afrodisiakum.

Nový komentář

* (Povinné)

12
Prosinec
2018

Keramické výrobky - vánoční dárky

Přidáno: 12. 12. 2018 23:59:09 Počet shlédnutí: 29

Keramické výrobky - vánoční dárky

Čtěte více... Komentáře: 0

10
Září
2018

Rýmovník AKCE - 3+1 ZDARMA

Přidáno: 10. 9. 2018 21:32:37 Počet shlédnutí: 129

Rýmovník AKCE - 3+1 ZDARMA Rýmovník (Plectranthus amboinicus) - bylinka, léčivé čaje - vhodný při nachlazení, rýmě. Pokud objednáte 3 ks rýmovníku, tak od nás dostáváte 1 ks ZDARMA :-)

Čtěte více... Komentáře: 0

01
Březen
2018

Spuštění nového webu

Přidáno: 1. 3. 2018 11:11:00 Počet shlédnutí: 167

Spustili jsme nové webové stránky i s e-shopem! E-shop je výstavbě, neustále na něm pracujeme a doplňujeme pro Vás nové bylinky, popisy i fotografie :-) Doufáme, že se Vám budou líbit.

Čtěte více... Komentáře: 0

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info